Uzależniona od życia

Nieważne...
Jestem za młoda by to wszystko odczuwać jednocześnie? Wszystko traci sens. W momencie, kiedy odeszła ukochana osoba, moja mama. Zbyt wcześnie, zbyt nagle. Dlaczego nic nie wiedziałam? Dlaczego nic nie powiedziała? Ukrywała tą tajemnicę dla siebie, zostawiając mnie z moim oprawcą. Teraz to wiem. Wierzyła w moją siłę i zdrowy rozsądek. Jednak to nie takie proste.

Od poniedziałku do piątku moje życie wyglądało identycznie. Zamykając powieki jestem w stanie przenieść się do tamtych chwil. Jest połowa marca. Mama budzi mnie swoim ciepłym głosem i oznajmia, że czas wstawać do szkoły. Nie wiem w co mam się ubrać dla niego, wiem że będzie dzisiaj w szkole i chcę ślicznie wyglądać. Nie myślę o niczym innym. Fakt, że na dworze jest zimno zachęca mnie do pozytywnych myśli. Oddycham pełną piersią i decyduję się na oliwkowe spodnie i dżinsową koszulę, która idealnie podkreśla moje kształty. Długi brązowy płaszcz i ciepła żółta czapka dopełnią moje idealne samopoczucie. 

Wychodząc z pokoju, który zawsze pełnił rolę mojego azylu poczułam, że dzisiaj dam radę. Dam radę zjeść śniadanie nie oszukując siebie. Wiem, że potrafię to kontrolować i nic takiego się nie wydarzy, bo mam dookoła siebie ludzi, którzy mnie kochają i akceptują taką jaka jestem. 

Ty wiesz, że prawda jest inna. Oszukuję siebie codziennie, nie potrafię nie myśleć a nawet opisać tego jak czuje się osoba, która nie ma wewnętrznego spokoju. Lustro jest moim przekleństwem i nie potrafię bez niego żyć. Zastanawiam się, w którym momencie straciłam kontrolę zyskując kontrolę nad swoim ciałem. Wiedziałam, że nad tym potrafię zapanować, nic trudnego. Wystarczy żyć w rodzinie, która na pozór wydaje się być wzorem do naśladowania. Wystarczy skrzywdzić nieodwracalnie dziecko wymagając od niego rzeczy, których nie jest w stanie osiągnąć. Musiałam uzależnić się od życia, żeby przetrwać i opowiedzieć Ci moją historię walki z pogranicznym zaburzeniem osobowości (BPD) poprzedzonym cholerną anoreksją. 

Nie ufaj mi, jestem pełna przeciwieństw.       

Popularne posty